4
1
7
ОБКЛАДИНКА №12-2018
ЗМІСТ НОМЕРУ
Про органи з оцінки відповідності, стандартизацію та ринковий нагляд — стор. 2
Костянтин Калафат: «Спробуємо разом розробити дорожню карту для підвищення загального рівня пожежної та техногенної безпеки в державі» — стор. 8
Про перспективи реформування системи держпожнагляду — стор. 10
Затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду — стор. 11
Чергова висотка в Києві горіла — стор. 12
Запитання – відповідь — стор. 13
У разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій — стор. 14
Наш календар. Січень — стор. 17
Організація та методика проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях — стор. 18
Організація та проведення протипожежних тренувань у загальноосвітніх навчальних закладах — стор. 20
Микола Тарановський: «Нішу для рятувальної мотоциклетної техніки в Україні не заповнено» — стор. 24
Пожежні мотоцикли в Елладі — стор. 25
Про деякі аспекти, пов’язані з використанням газових вогнегасних речовин — стор. 26
Профілактика – наріжний камінь безпеки праці — стор. 30
Ліквідація наслідків аварій на радіаційно-забруднених територіях — стор. 32
У дії – Чорнобильський культурно-інформаційний центр Чернігівщини — стор. 35
Найсильніші – юні земляки загиблого героя — стор. 36
Одеська пожежна команда — стор. 38

Про органи з оцінки відповідності, стандартизацію та ринковий нагляд

На ефективне регулювання внутрішнього ринку виробництва і постачання електротехнічного обладнання негативно впливає низка законодавчих колізій.  А ось якість цієї продукції, її споживчі властивості, безпечність, відповідність нормативним документам та умовам договорів, за якими її закуповують, — фактори, що мають вирішальне значення у конкурентному середовищі. Тож  Україна мусить навести лад на внутрішньому ринку в сфері обігу як імпортних, так і вітчизняних товарів. Як цього досягти? На це питання шукали відповідь учасники науково-технічної конференції, що відбулася у рамках міжнародної спеціалізованої виставки ELECTRO INSTALL-2018.

Стор. 2-5

PTB_12-40Костянтин Калафат: «Спробуємо разом розробити дорожню карту для підвищення загального рівня пожежної та техногенної безпеки»

Результатом ігнорування відповідальними особами заходів з вогнезахисту під час проектування, спорудження й експлуатації об’єктів є тривожна статистика: щороку в Україні виникає 70-80 тисяч пожеж, під час яких гине приблизно дві тисячі осіб. Виправити таку ситуацію можливо за умови дотримання законів, нормативних актів, організації жорсткого контролю і застосування санкцій до порушників. Нині на внутрішньому ринку присутні практично всі типи вогнезахисних матеріалів, що використовуються у світовій практиці – вибирати є з чого. Про особливості розвитку цього сегменту, боротьбу з контрафактом розповідає директор ТОВ «Ковлар Груп», керівник комітету з вогнезахисту асоціації «Український центр сталевого будівництва» Костянтин Калафат.

Стор. 6-10

PTB_12-41Про перспективи реформування системи держпожнагляду

У рамках реформування системи держнагляду  в регіонах відбулися кущові семінар-наради з головними державними інспекторами з нагляду в сфері пожежної та техногенної безпеки. Головна мета цих заходів – предметне спілкування з інспекторами, аналіз нововведень, розбір складнощів, які виникають під час виконання функціональних обов’язків. Було обговорено питання підготовки проектів і правил реалізації прийнятих законодавчих актів у сфері пожежної та техногенної безпеки. Про одну з таких зустрічей, яка відбулася у Львові, йдеться у статті.

Стор. 10-11

PTB_12-48У разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій

Згідно з Планом основних заходів цивільного захисту, затверджених Кабміном, у Дніпропетровській області відбулися командно-штабні навчання щодо дій органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області під час виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період. Автори статті відтворили й проаналізували покроковий алгоритм проведених командно-штабних навчань, вказали й на недоліки, які можуть призвести до зниження рівня готовності до дій за призначенням.

Стор. 14-17

PTB_12-49Організація та методика проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях

Фахівець з питань пожежної безпеки Анатолій Рожков звертає увагу на чинники, які слід враховувати під час розповсюдження пожежно-технічних знань, на інформаційне та матеріальне забезпечення цього процесу. Окрім того, автор пропонує форми поточного та підсумкового контролю засвоєння знань і практичних навичок під час проведення інструктажів.

Стор. 18-19

PTB_12-50Про деякі аспекти, пов’язані з використанням газових вогнегасних речовин

Системи газового пожежогасіння використовують у приміщеннях з недешевим електричним та електронним обладнанням. Проте невірний вибір, неправильна побудова системи газового пожежогасіння або ж невдале гасіння пожежі з будь-яких причин обов’язково призведе до чималих збитків. Автор докладно розповідає про правильність визначення герметичності приміщення, яке захищає система газового пожежогасіння.

Стор. 26-29

f-1

ПРО ЖУРНАЛ

Журнал «Пожежна та техногенна безпека» можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні України Передплатний індекс 86088.

Наша адреса

04074, Україна, м. Київ-74
вул. Бережанська, 5

КОНТАКТУВАТИ З НАМИ

e-mail: ptb.ua.mag@gmail.com
tel: (044) 430 91 24
tel: (044) 221 75 50
tel: (094) 821 75 50

Top