4
1
7
ОБКЛАДИНКА №12-2017
ЗМІСТ НОМЕРУ
Добровільному пожежному товариству – 60! — стор. 2
На урочистій хвилі — стор. 3
Пожежна та техногенна безпека в Україні: реалії й перспективи — стор. 4
Виправляти недоліки міжнародного стандарту мають національні примітки, або Подача «осетрини не першої свіжості» — стор. 7
Створити сучасну систему оповіщення — стор. 8
Рятувальники взялися вдосконалити законодавство з цивільного захисту — стор. 12
Радіоактивний могильник під Києвом — стор. 14
Коли енергетики-аматори заперечують професіоналам — стор. 15
Мінекономрозвитку розпочало реформу інспекційної системи — стор. 16
Із п’ятірки найкращих начкарів України — стор. 17
Наш календар. Січень — стор. 17
Перевірили взаємодію всіх ланок цивільного захисту регіону — стор. 18
Навчений означає захищений — стор. 20
Анна Терент’єва: «Повністю уникнути ризиків ми ніколи не зможемо, але знизити їх рівень до прийнятного показника – цілком реально» — стор. 22
Вопрос экологии напрямую касается и газового пожаротушения — стор. 24
Складові протипожежного захисту готелів — стор. 26
Аналіз результатів випробувань електричних гірлянд — стор. 28
З крижаної купелі рятувати треба швидко — стор. 31
21 завдання захисту населення від небезпек воєнного характеру — стор. 32
Енциклопедичний словник з пожежної безпеки — стор. 36
Династія вогнеборців Єрмакових — стор. 37
Пожежна справа Еллади — стор. 38
Святкуємо Новорічні дні безпечно! — стор. 40

Пожежна та техногенна безпека в Україні: реалії й перспективи
На нещодавньому форумі «Охорона праці та пожежна безпека» йшлося про стратегію реформування ДСНС, типові порушення протипожежних вимог суб’єктами господарювання через недосконалість нормативно-правової бази (коли одні важливі документи скасовано, а нові — не ухвалено). Учасники отримали від експертів конкретні поради, якими саме документами треба послуговуватися у повсякденній роботі аби мінімізувати ризики, що треба пам’ятати аби не потрапити в халепу під час перевірок і як не стати «цапом відбувайлом» у разі надзвичайного випадку.

Стор. 4-6

Створити сучасну систему оповіщення

Оповіщення населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, своєчасне інформування про фактичну обстановку та вжиті заходи – одне з важливих завдань єдиної державної системи цивільного захисту (ЄДСЦЗ). Не випадково один з розділів Кодексу цивільного захисту розпочинається главою про важливість і першочерговість саме цієї процедури. На жаль, за роки незалежності ця система помітно деградувала під впливом об’єктивних чинників. Автори статті (начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області Віталій Оксень, викладач Володимир Кондратюк) аналізують причини такого занепаду і пропонують варіанти «лікування» систем на загальнодержавному, регіональному, місцевому та об’єктовому рівнях у рамках чинних нормативно-правових актів.

Стор. 8-11

PTB_12-3Рятувальники взялися вдосконалювати законодавство з цивільного захисту

Аналіз вітчизняного Кодексу цивільного захисту показує, що значна частина його положень не повною мірою відповідає сьогоднішнім реаліям, а деякі взагалі не узгоджені між собою. Тому ДСНС України розробила і запропонувала на розгляд громадськості проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту». Один з авторів цього документу – член робочої групи, заступник начальника управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Євген Лінчевський – коментує ці зміни і позитивні наслідки,  яких слід очікувати після набуття чинності закону.

Стор. 12-13

PTB_12-5Навчений означає захищений

Резонансні надзвичайні події, що іноді виникають в Україні, доволі часто супроводжуються хаосом. Населення країни, керівництво органів влади на місцях не готове до дій у надзвичайних ситуаціях. Розмірковуючи над проблемою, автор доходить висновку, що подолати цю згубну причину можна за рахунок організації навчального процесу керівного складу органів влади та суб’єктів господарювання.

Стор. 20-21

PTB_12-4Анна Терент’єва: «Повністю уникнути ризиків ми ніколи не зможемо, але знизити їх рівень до прийнятного показника – цілком реально»

Заходи, які вживаються в Україні для відвернення надзвичайних ситуацій або ліквідації їх наслідків, неефективні. Більшість експертів переконана: зарадити цьому може запровадження ризик-орієнтованого підходу, що давно і успішно діє у європейських країнах. Завідувач кафедри Інституту державного управління в сфері цивільного захисту Анна Терент’єва розповідає про те, що слід зробити аби  така система «запрацювала» і в нашій державі.

Стор. 22-23

21 завдання захисту населення від небезпек воєнного характеру

 Служба цивільного захисту – частина державної системи. Реалізація заходів державної політики в сфері цивільного захисту є одним із пріоритетних напрямків роботи органів виконавчої влади всіх рівнів. В аналітичній публікації автори розглядають проблематику захисту цивільного  населення від небезпек воєнного характеру.

Стор. 32-35

f-1

ПРО ЖУРНАЛ

Журнал «Пожежна та техногенна безпека» можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні України Передплатний індекс 86088.

Наша адреса

04074, Україна, м. Київ-74
вул. Бережанська, 5

КОНТАКТУВАТИ З НАМИ

e-mail: ptb.ua.mag@gmail.com
tel: (044) 430 91 24
tel: (044) 221 75 50
tel: (094) 821 75 50

Top