4
1
7
ОБКЛАДИНКА №11-2018
ЗМІСТ НОМЕРУ
ПожТех-2018: виставкова перепона вогню — стор. 2
Складові пожежної та техногенної безпеки — стор. 4
Уряд затвердив нові критерії визначення ризиків для перевірок бізнесу — стор. 7
Пожежні ризики: акцент на профілактику — стор. 8
Потужному освітньо-науковому закладу – 90 — стор. 12
Мозок і голос Служби порятунку — стор. 14
Світ Геннадія Цурканя — стор. 15
Наш календар. Грудень — стор. 15
Організація та методика проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях — стор. 16
Психологічні особливості поведінки населення під час надзвичайних ситуацій — стор. 19
Організація та проведення протипожежних тренувань у загальноосвітніх навчальних закладах — стор. 20
В Україні введено обмеження висотності житлової забудови — стор. 22
Аналіз факторів техногенного впливу атомних електростанцій на довкілля — стор. 24
Євген Баранник: «Блискавка – не звичайний електричний струм, а складне за своєю природою явище» — стор. 26
Працюватимуть над модернізацією інспекційного порталу — стор. 30
Енциклопедичний словник з пожежної безпеки — стор. 31
Проблема підрахунку врятованих матеріальних цінностей під час гасіння пожеж — стор. 32
У сучасному проекті автоцистерни – бачення вогнеборця — стор. 34
Битва за український ліс — стор. 36
Одеська пожежна команда — стор. 38
Світові новини — стор. 40

Складові пожежної та техногенної безпеки

У попередньому номері ми познайомили загал лише з деякими виступами учасників науково-практичної конференції «Актуальні питання забезпечення пожежної та техногенної безпеки в Україні». Пропонуємо решту доповідей, присвячених нинішнім актуальним проблемам, зокрема, точку зору ГС «Асоціація органів оцінки відповідності та експертів України» на проект нового технічного регламенту засобів цивільного захисту (розробленого ДСНС), думку практика – директора ТОВ «Український центр сертифікації «Технології безпеки» щодо необхідності незалежного інспектування, аналіз ситуації, що склалася у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, після затвердження урядом нових критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності.

Стор. 4-6

PTB_11-4Пожежні ризики: акцент на профілактику

У рамках виставки «Технологія захисту. Пож/Тех – 2018» відбувся VI Всеук-
раїнський форум, присвячений кращому досвіду в сфері забезпечення пожежної та техногенної безпеки. Керівники й провідні фахівці вітчизняних підприємств, котрі займаються цими питаннями, дізналися про зміни у нормативно-правовій базі, що сталися останнім часом, нові міжнародні стандарти, які треба впроваджувати сьогодні, познайомилися з кращими практиками, обговорили нагальні проблеми, що виникають у цій сфері й перевірили свої знання під час інтерактивів і практичних ігор.

Стор. 8-11

PTB_11-5Євген Баранник: «Блискавка – не звичайний електричний струм, а складне за своєю природою явище»

Нещодавно у польському місті Ряшеві відбулася міжнародна конференція з блискавкозахисту. Серед основних блоків форуму: нові відомості щодо природи блискавок, убезпечення від дії її спалахів, йшлося також про належний захист відновлювальних джерел електроенергії – вітротурбін, сонячних батарей тощо. Враженнями від заходу ділиться голова Українського комітету захисту від блискавки при НТСЕУ Євген Баранник.

Стор. 26-29

PTB_11-6Проблема підрахунку врятованих матеріальних цінностей під час гасіння пожеж

Фахівці Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту висловлюють потребу в розробленні єдиного методичного підходу до оцінювання врятованих матеріальних цінностей у грошовому еквіваленті, а на його основі – відповідної  методики з наступним запровадженням  її у територіальних підрозділах ДСНС України. Це дасть змогу в подальшому об’єктивно оцінювати вартісну величину врятованих матеріальних цінностей.

Стор. 32-33

PTB_11-7У сучасному проекті автоцистерни – бачення вогнеборця

Понад двадцять  років держава не приділяла належної уваги переозброєнню Служби порятунку. Нарешті крига скресла. У 2015-му відбувся перший відкритий тендер на закупівлю пожежно-рятувальної техніки. Серед інших переможців його виграло й ТОВ «ПК «Пожмашина». У конструкторському бюро підприємства розробили кілька моделей. Із конвеєра сходять нові сучасні пожежні автоцистерни. Замовлень – немов із рогу достатку. Проте заводчани все ж висловлюють невдоволення…

Стор. 34-35

PTB_11-8Битва за український ліс

За даними ООН, існує пряма залежність між щільністю лісового покриву та рівнем бідності. Україна належить до найменш заліснених європейських держав. Проте наш кругляк під виглядом дров радо зустрічають у Старому світі. Здебільшого товар туди потрапляє із незаконно вирубаних і навмисно підпалених лісових  ділянок.  А тим часом Україна стає ще біднішою, її екологія значно погіршується, рівень грунтових вод понижується.

Стор. 36-37

f-1

ПРО ЖУРНАЛ

Журнал «Пожежна та техногенна безпека» можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні України Передплатний індекс 86088.

Наша адреса

04074, Україна, м. Київ-74
вул. Бережанська, 5

КОНТАКТУВАТИ З НАМИ

e-mail: ptb.ua.mag@gmail.com
tel: (044) 430 91 24
tel: (044) 221 75 50
tel: (094) 821 75 50

Top