4
1
7
ОБКЛАДИНКА №10-2017
ЗМІСТ НОМЕРУ
Захист населення від пожеж в Україні – оцінка незадовільно — стор. 2
Проблемні питання та пропозиції щодо планування евакуації населення — стор. 4
Сильніші за вогонь, воду та акулу — стор. 8
Згоріла «Вікторія». Прийшли сльози — стор. 10
Наш календар. Листопад — стор. 11
Дмитро Можевенко: «Кияни хочуть жити в безпеці» — стор. 12
Стихія насувалася із лісу… — стор. 18
Матеріально-технічний привіт із Канади — стор. 19
Навчаються добровольці-вогнеборці — стор. 19
На користь громаді, на добру справу — стор. 20
Гроші – на вітер — стор. 22
ДСНС хоче посилити адмінвідповідальність і збільшити штрафи за порушення в сфері техногенної та пожежної безпеки — стор. 26
Хоч і залізний, але горить яскраво — стор. 28
Ігор Васильєв: «Слухачам уже замало інформації від педагога…» — стор. 30
Протипожежні тренування — стор. 32
Особливості проектування швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту — стор. 36
Енциклопедичний словник з пожежної безпеки — стор. 39
У німецькому музеї пожежної справи — стор. 40

PTB_10-4Захист населення від пожеж в Україні – оцінка незадовільно
На основі представленого Міжнародною асоціацією пожежно-рятувальних служб звіту автор робить порівняльний аналіз рівня захисту населення нашої держави. Якщо в країнах-членах ЄС, скажімо, протягом 2010-14 років середня кількість загиблих становила 137 осіб на кожну державу, то в Україні щорічно гинуло 2636 громадян. Окрім того, автор загострює увагу на суперечностях в оцінюванні роботи систем реагування на небезпечні події та невідповідності ведення статистики пожеж порівняно з країнами-членами ЄС.

Стор. 2-3

PTB_10-5Проблемні питання та пропозиції щодо планування евакуації населення

Евакуація під час надзвичайної ситуації є однією з найбільш дорогих, дискомфортних та організаційно важких акцій. Тут повинні бути враховані характер самої НС і її вражаючі фактори, кількість людей, яких переміщують у безпечне місце, наявність транспортних засобів, відстань та стан шляхів, погодні умови тощо. Без завчасної підготовки до проведення такого масштабного заходу неможливо запобігти помилковим рішенням і недолікам. Про це красномовно свідчить досвід вивизення мешканців з Припяті та 30-кілометрової зони ЧАЕС, а також під час вибухів на арсеналах боєприпасів у Новобогданівці, Лозовій, Балаклеї. Як з найменшими втратами провести евакуацію мешканців з небезпечної зони радять начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Дніпропетровської області В.Оксень та викладач В. Кондратюк.

Стор. 4-7

PTB_10-6Згоріла «Вікторія». Прийшли сльози

Три роки в Південній Пальмірі реконструювали міський дитячий спортивно-оздоровчий комплекс «Вікторія». Здавалося, заклад на довгі літа стане мегапопулярним серед підростаючого покоління Одеси. Не судилося. За чотири неповні місяці після відкриття дотла згорів один зі зведених дерев’яних корпусів. Загинули три дитини. Чому так сталося? Хто винен? За офіційною версією, поки що триває слідство.

Стор. 10-11

PTB_10-7Дмитро Можевенко: «Кияни хочуть жити в безпеці»

Останнім часом територію України охопила вогняна вакханалія. Горять склади, будівлі, які підлягають реконструкції, квартири в багатоповерхівках. Нерідко в пожежах гине і дорослий, і малий. Подібне лихо, на жаль, не обходить і столичне місто. Про резонансні загоряння в Києві, труднощі, які виникають у тутешніх вогнеборців, їхню оснащеність, роботу інспекторів держпожнагляду – в інтерв’ю  кореспондента з начальником управління запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в місті Києві Дмитром Можевенком.

Стор. 12-15

PTB_10-8ДСНС хоче посилити адмінвідповідальність і збільшити штрафи за порушення в   сфері техногенної та пожежної безпеки

Наприкінці серпня ДСНС України оприлюднила проект закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності в сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки». Адже статистика свідчить про значне зростання кількості пожеж на об’єктах різних форм власності, в громадських та державних установах, дитячих та навчальних закладах і загиблих на них. Про причини такого спалаху надзвичайних випадків і пропозиції авторів законопроекту, розповідає спеціаліст у сфері пожежної безпеки, кандидат юридичних наук Ігор Васильєв.

Стор. 26-27

PTB_10-9Протипожежні тренування

За твердженням автора, сумну статистику пожеж в Україні можна поліпшити вдаючись до єфективних профілактичних заходів та навчань, тісно пов’язаних з практикою. Насамперед, за рахунок підвищення загального рівня свідомості та культури безпеки життєдіяльності. Такі речі досягають вихованням у родині та неформальними вмотивованими навчаннями персоналу на об’єктах господарювання. У статті наведено певну законодавчу базу для проведення таких заходів.

Стор. 32-34

f-1

ПРО ЖУРНАЛ

Журнал «Пожежна та техногенна безпека» можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні України Передплатний індекс 86088.

Наша адреса

04074, Україна, м. Київ-74
вул. Бережанська, 5

КОНТАКТУВАТИ З НАМИ

e-mail: ptb.ua.mag@gmail.com
tel: (044) 430 91 24
tel: (044) 221 75 50
tel: (094) 821 75 50

Top