4
1
7
ОБКЛАДИНКА №9-2018
ЗМІСТ НОМЕРУ
ОТГ до створення ДПК готові — стор. 2
«Спецпожтехніка» – реальна допомога об’єднаним територіальним громадам — стор. 5
Олексій Лепський: «Нам до снаги рятувальне завдання будь-якої складності» — стор. 6
Персонал володіє протипожежною грамотою — стор. 9
Петро Кісільов: «За оцінками експертів, 80-90% пожеж на торфовищах спричиняє необережне поводження з вогнем» — стор. 10
Кабмін оновив критерії, за якими оцінюють ступінь ризику… — стор. 13
Наш календар. Жовтень — стор. 13
Орест Галонько: «За 27 років на Львівщині виникло 108 пожеж у храмах» — стор. 14
Жаданий трофей у посланців Одеси — стор. 15
Організація та методика проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях — стор. 16
Пожежні сигналізатори диму в Україні — стор. 20
Використання струминних вентиляторів у системах протидимного захисту автостоянок закритого типу — стор. 24
Импульсные распылители дымоосаждения и тушения огня для обеспечения массовой эвакуации людей из общественных зданий — стор. 26
Громадська приймальня — стор. 30
Як захистити населення й території від повені? — стор. 31
Енциклопедичний словник з пожежної безпеки — стор. 34
Тарас Мельничук: «Із зони відчуження намагаємося зробити зону відродження» — стор. 35
Столиця Придніпров’я у протидії стихії вогню — стор. 38
Вічна пам’ять генералу Десятникову — стор. 40

PTB_09-5ОТГ до створення ДПК готові

Хімічні загрози залишаються серйозною проблемою в Україні. Зношене обладнання і застарілі технології більшості промислових підприємств вимагають дедалі жорсткішого контролю за виробництвом, застосуванням, зберіганням і транспортуванням небезпечних хімічних речовин. Оскільки держава у рамках адміністративної реформи передає частину повноважень на місця, левова частка відповідальності за безпеку лягає на плечі об’єднаних територіальних громад. Передусім вони мусять створювати на своїх територіях добровільні пожежні підрозділи. Ці та інші питання розглянули учасники Києво-Варшавського форуму, що відбувся  у столичній міськдержадміністрації.

Стор. 2-4

PTB_09-4Петро Кісільов: «80-90% пожеж на торфовищах спричиняє необережне поводження з вогнем»

Столиця з усіх боків оточена торфовищами. Торік вони горіли 160 разів. Ще кілька років тому рятувальники Київщини запровадили низку профілактичних заходів, що нині дають обнадійливі результати. Намагаються переконати (на жаль, поки що безуспішно) керівництво Державного агентства України з управління зоною відчуження закупити і встановити  сучасну систему моніторингу за пожежами або налагодити водопостачання по периметру 10-кілометрової зони. Про ці та інші проблеми , а також шляхи їх розв’язання розповідає перший заступник начальника ГУ ДСНС України в Київській області Петро Кісільов.

Стор. 10-13

Організація та методика проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях 

Постанова Кабінету Міністрів від 26 липня 2018 року № 592 внесла зміни до Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Насамперед підтверджено види інструктажів (вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий) та необхідність розроблення і затвердження відповідних програм. Фахівець з питань пожежної безпеки Анатолій Рожков детально аналізує новації, що з’явилися у Порядку відповідно до урядової постанови. Зокрема, вимоги до програм проведення інструктажів, основні цілі та завдання цих важливих документів.

Стор. 16-19

PTB_09-6Пожежні сигналізатори диму в Україні

Перший, по-справжньому доступний, домашній пожежний сигналізатор диму був сконструйований у США в 1965 році. А перший в Україні автономний пожежний сповіщувач, що відповідав вимогам НПБ 66-98 почало виробляти у 2001 році  підприємство «АРТОН». З того часу ним було випущено у світ низку моделей. Про особливості деяких виробів, принцип дії, їхню відповідність нинішнім стандартам і нормам йдеться у запропонованому матеріалі.

Стор. 20-23

PTB_09-8Використання струминних вентиляторів у системах протидимного захисту автостоянок закритого типу

Струминні вентилятори, як складники протидимних систем, призначені для того, щоб «перегнати» дим з місця його утворення в іншу точку приміщення, звідки його «висмоктують» вентилятори звичайної конструкції.  Використання їх для захисту автостоянок закритого типу зумовлено великою протяжністю приміщення за малої висоти, тобто, сприятливими умовами для «заганяння» диму у «пастку», не допускаючи його перемішування з чистим повітрям.  Автор матеріалу наводить кілька прикладів застосування таких систем за кордоном на користь їх ширшого впровадження у нас.

Стор. 24-25

PTB_09-7Як захистити населення і території від повені?

Протиповеневі заходи поділяють на завчасні та оперативні. Перші передбачають поступове створення на річках системи інженерно-гідротехнічних споруд для регулювання повеней  і поверхневого схилового стоку. Другі – включають заходи із  забезпечення проходження повеней, ліквідації підпорів води, екстреного нарощування висоти дамб, евакуації людей і матеріальних цінностей, здійснення аварійно-відновлювальних робіт. Проте найбільшого економічного ефекту та надійного захисту територій можна досягти у разі одночасного використання комплексу заходів. Це намагаються довести автори статті.

Стор. 31-33

f-1

ПРО ЖУРНАЛ

Журнал «Пожежна та техногенна безпека» можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні України Передплатний індекс 86088.

Наша адреса

04074, Україна, м. Київ-74
вул. Бережанська, 5

КОНТАКТУВАТИ З НАМИ

e-mail: ptb.ua.mag@gmail.com
tel: (044) 430 91 24
tel: (044) 221 75 50
tel: (094) 821 75 50

Top