4
1
7
ОБКЛАДИНКА №6-2018
ЗМІСТ НОМЕРУ
Уряд упроваджує ризик-орієнтований підхід у діяльність інспекційних органів — стор. 2
Володимир Боровиков: «Міф про неефективність порошкових вогнегасників – це результат практичної діяльності горе-виробників і недобросовісних операторів ПТОВ» — стор. 4
Геннадій Назаренко: «Аргументуючи необхідність протипожежного захисту об’єкта прикладами резонансних пожеж, не раз чув від декого з потенційних замовників: «Не треба нас лякати!» — стор. 8
Водовідведення та водопостачання — стор. 11
Аудит пожежної небезпеки – альтернатива державному нагляду? — стор. 12
Побудувати нову систему управління ризиками — стор. 14
Нові ДБН стосовно містобудування, шкіл, вулиць, доріг — стор. 15
Білоруси – перші, в українців – «срібло» — стор. 16
Проблеми з рухом автівок екстрених служб — стор. 16
Міжнародні зв’язки черкаських рятувальників — стор. 17
Децентралізація: цивільний захист в об’єднаних територіальних громадах — стор. 18
Американські приборкувачі лісових пожеж — стор. 20
Про деякі особливості гасіння пожеж на сміттєзвалищах — стор. 22
Елемент обізнаності мешканців житлових багатоповерхівок у разі виникнення НС — стор. 23
Як вберегти від вогню урожай- стор. 24
Дві нові МПК- стор. 25
Пропозиції до стандарту ДСТУ EN 14604, які мають забезпечити зростання якості сигналізаторів диму- стор. 26
Наш календар. липень- стор. 29
Практичні заходи цивільного захисту в особливий період- стор. 31
Зовнішнє протипожежне водопостачання. Як утримувати його в постійній працездатності
— стор. 34
Сорбент: технічні вимоги щодо ліквідації розливу нафтопродуктів — стор. 36
Міжнародний проект «Безпечне дитинство»: луцькі перипетії — стор. 38
Його постійний супутник – ризик — стор. 39
Незвичайний порятунок — стор. 40

Уряд упроваджує ризик-орієнтований підхід у діяльність інспекційних органів

У червні набули чинності деякі важливі нормативно-правові документи, затверджені травневою постановою Кабміну. Серед них – нові методики розроблення критеріїв оцінки ризиків од упровадження господарської діяльності, визначення періодичності проведення планових заходів державного нагляду та уніфіковані форми актів, що їх складатимуть за результатами перевірок. А також Концепція реформування інституту саморегулювання. Адже майже 100% перевірок фіксують порушення у суб’єктів господарювання. До слова, не через відмінну роботу інспекторів, а тому, що їхня діяльність спрямована на застосування санкцій.  Детальніше про нові нормативні акти, за якими мусять працювати підприємці – на

Стор. 2-3

PTB_06-Press-60Володимир Боровиков: «Міф про неефективність порошкових вогнегасників – це результат практичної діяльності горе-виробників і недобросовісних операторів ПТОВ»

Роль звичайного вогнегасника в зменшенні кількості пожеж у державі може бути досить вагомою, але за умови якісного виготовлення його складників, належного технічного обслуговування і, звичайно, правильного застосування. Про проблеми ринку цього первинного засобу пожежогасіння розмова з фахівцем зі стандартизації, сертифікації та якості Української федерації спеціалістів безпеки.

Стор. 4-7

PTB_06-Press-61Геннадій Назаренко: «Аргументуючи необхідність протипожежного захисту об’єкта прикладами резонансних пожеж, не раз чув від декого з потенційних замовників: «Не треба нас лякати!» 

Досвід ліквідації наслідків масштабних надзвичайних ситуацій підтверджує ефективність реалізації завчасно спланованих заходів захисту населення щодо оповіщення, укриття та евакуації із зон ураження. Автори статті на основі керівних документів акцентують увагу на розподілі завдань з підготовки й проведення КШН і ШТ, а також зазначають, де можна знайти матеріали щодо навчально-методичного збору.

Стор. 8-11

PTB_06-Press-68Аудит пожежної небезпеки – альтернатива державному нагляду?

Федерація роботодавців України і ГС «Міжнародна асоціація цивільного захисту України» нещодавно презентували законодавчу ініціативу щодо запровадження ще одного інституту аудиторів пожежної небезпеки та управління ризиками. Адже нинішні заходи державного нагляду і контролю базуються на старій адміністративно-командній системі, мета якої – покарання, а не сприяння підприємцю у його роботі. За роки незалежності її так і не вдалося осучаснити: створено лише нові процедурні рамки, у межах яких контролюючі органи перевіряють суб’єкти господарювання. Це, безперечно, зменшило тиск на останніх, але кардинально ситуацію не змінило. Що саме пропонують ініціатори альтернативної системи, читайте на

Стор. 12-14

PTB_06-Press-69Децентралізація: цивільний захист в об’єднаних територіальних громадах

Із децентралізаційними процесами коштів у об’єднаних територіальних громадах побільшало. Але й видатки зросли – на медицину, освіту, інші соціальні спрямування. А от на утримання підрозділів місцевої чи добровільної пожежної охорони, загалом на розвиток цивільного захисту на місцях не надто квапляться вкладати копійку. Мовляв, у них є значно важливіші питання, які потребують вкладення коштів. Тож як у створених в Україні ОТГ розв’язують проблему побудови ЦЗ та вдосконалення організації навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях? Про це фахівці жваво дебатували в приміщенні Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

Стор. 18-19

Практичні заходи цивільного захисту в особливий період

конвенції щодо захисту населення в особливий період, а також рекомендаціі УкрНДІЦЗ щодо виконання практичних заходів захисту населення від небезпек воєнного характеру та під час ліквідації НС, призначені для центральних і органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, можуть бути використані в якості методичних матеріалів для освітніх закладів і навчально-методичних центрів.

Стор. 31-33

f-1

ПРО ЖУРНАЛ

Журнал «Пожежна та техногенна безпека» можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні України Передплатний індекс 86088.

Наша адреса

04074, Україна, м. Київ-74
вул. Бережанська, 5

КОНТАКТУВАТИ З НАМИ

e-mail: ptb.ua.mag@gmail.com
tel: (044) 430 91 24
tel: (044) 221 75 50
tel: (094) 821 75 50

Top