4
1
7
ОБКЛАДИНКА №4-2018
ЗМІСТ НОМЕРУ
У Державній регуляторній службі України роз’яснили спірні питання щодо планових перевірок ДСНС — стор. 2
Щодо перевірок об’єктів і підприємств з високим ступенем ризику — стор. 3
УСПТБ ініціює розроблення рамкового закону про саморегулівні організації — стор. 4
Які державні будівельні норми нам потрібні? — стор. 6
Рівень відповідальності пропонують суттєво підвищити — стор. 9
Колапс застарілих систем управління безпекою — стор. 10
ДСНС України запланувала перевірити пожежну безпеку понад 38 тисяч місць з масовим перебуванням людей — стор. 11
Нагороди знайшли своїх володарів — стор. 12
Взаємодія – на користь — стор. 13
Резонансна пожежана Калинівському ринку — стор. 14
Новатори з харківської ДПРЧ-3 — стор. 16
БСА: шляхи розв’язання екологічних проблем — стор. 18
Як почуваєтеся, зелені легені країни? — стор. 20
Спринклерні системи пожежогасіння: погляд крізь кемеровську вогняну заграву — стор. 22
Топ високотехнологічних винаходів у сфері пожежної безпеки — стор. 25
Почати із себе — стор. 26
Наш календар. Травень — стор. 26
Коли напруга буває небезпечною — стор. 29
Особливості організації цивільного захисту на території об’єднаних громад Хмельницької області — стор. 30
Супутник нашого життя — стор. 32
Чутливість до пожеж – головний параметр димового сповіщувача — стор. 16
Влияние климатических условий окружающей среды на пожарную безопасность — стор. 34
Енциклопедичний словник з пожежної безпеки — стор. 37
Пожежна справа в давній Японії — стор. 38
Уряд монетизує пільги на проїзд — стор. 40

PTB_04-33УСПТБ ініціює розроблення рамкового закону про саморегулівні організації

У Державній регуляторній службі відбулося установче засідання робочої групи з розроблення проекту Закону «Про саморегулівні організації». Ініціатори – УСПТБ, Мінекономрозвитку, Офіс BRDO, Федерація роботодавців України, інші громадські об’єднання — сподіваються довести цю справу до логічного завершення. Адже усі спроби попередників не увінчалися успіхом: шість законопроектів, що були внесені на розгляд Верховної Ради, так і не були ухвалені. Основне завдання нинішнього складу робочої групи – не повторити колишні помилки. Який саме закон потрібен вітчизняному ринку – читайте на

Стор. 4-5

PTB_04-34Які державні будівельні норми нам потрібні?

Сьогодні будівельну галузь регламентують чимало застарілих, неактуальних, а інколи безглуздих норм. І хоча за останні кілька років Мінрегіон скасував певну кількість ДБН, частину оновив, а також розробив нові, цього не достатньо. Тож архітектурно-проектувальна  спільнота нещодавно провела профільну дискусію за участі чиновників Мінрегіону, де учасники висунули  основні вимоги й зауваження до низки чинних норм. Про перебіг дискусії щодо перегляду і оновлення конкретних  ДБН, позицію Мінрегіону – читайте в матеріалі на

Стор. 6-9

PTB_04-35Колапс застарілих систем управління безпекою

Пожежа в кемеровському ТРЦ виявила низку недоліків колишньої радянської  безпекової системи, що базується на державному нагляді і контролі. Україна в цьому сенсі не вийняток. Нинішня перевірка (яку ініціював уряд) вітчизняних об’єктів з масовим перебуванням людей, зокрема, ТРЦ, свідчить про те, що у більшості з них трагедія може повторитися. Кандидат технічних наук, завідувач відділу автоматизованих систем спеціального призначення Інституту проблем математичних машин та систем Василь Бєгун вважає, що коренева причина цієї й інших подібних трагедій криється в обставині, що створює умови для появи безпосередніх чинників (таких, як коротке замкнення, необережне поводження з вогнем, непрацююча система сигналізації) і намагається визначити її.

Стор. 10-11

PTB_04-42БСА: шляхи розвязання екологічних проблем

Щодня з Києва та прилеглих міст і селищ столичної області до Бортницької станції аерації потрапляє близько 1 млн тонн нечистот, затримується майже 10 тонн сміття, які після переробки перетворюються на 3 тис. тонн сирого осаду. Опісля його транспортують на мулові поля, які займають площу понад 272 га. У Старому світі вже давно працюють по-новому. Наші ж застарілі технології перетворили БСА в таку собі бомбу з годинниковим механізмом. Що з цим робити? Відповіді на непросте запитання шукали учасники круглого столу під промовистою назвою: «Бортницька станція аерації: виклики, загрози та шляхи вирішення екологічних проблем».

Стор. 18-19

PTB_04-43Як почуваєтесь, зелені легені країни?

Торік у підвідомчих Держлісагенству лісах виникло 2371 пожежа, вогонь пошкодив 5 474 гектари зелених насаджень, прямі та побічні збитки склали майже 44 мільони гривень. Як запобігти цьому лихові? У матеріалі начальника пожежно-профілактичного відділу ДПТ України Валентина Стоєцького і коментарі заступника начальника відділу охорони і захисту лісів Держлісагенства Ігоря Виговського йдеться про конrретні правила поведінки людей у природних екосистемах, а також про проблеми у цій сфері і шляхи їх розв‘язання на державному рівні.

Стор. 20-21

PTB_04-44Пожежна справа в давній Японії

Швидке зростання населення у японських містах, зокрема Токіо, величезна щільність забудови території дерев’яними помешканнями, зношеність бідняцьких осель постійно призводило до виникнення потужних пожеж. У стародавніх літописах нинішню столицю Японії навіть згадували як «місто пожеж». Статистика епохи правління роду Токугава (1600-1868 рр.) зафіксувала тут 49 випадків, тоді як у Кіото, Осаці та Канадзаві – девять, шість і три відповідно. Автор матеріалу Микола Єрмаков робить короткий екскурс в історію виникнення і розвитку пожежної справи в Країні вранішнього сонця, розповідає про перших вогнеборців, їхній реманент, методи, стратегію і тактику гасіння вогню.

Стор. 38-39

f-1

ПРО ЖУРНАЛ

Журнал «Пожежна та техногенна безпека» можна передплатити в будь-якому поштовому відділенні України Передплатний індекс 86088.

Наша адреса

04074, Україна, м. Київ-74
вул. Бережанська, 5

КОНТАКТУВАТИ З НАМИ

e-mail: ptb.ua.mag@gmail.com
tel: (044) 430 91 24
tel: (044) 221 75 50
tel: (094) 821 75 50

Top